Lublin: Stadion lekkoatletyczny będzie gotowy we wrześniu

źródło: PAP / Lublin.Wyborcza.pl

Lublin: Stadion lekkoatletyczny będzie gotowy we wrześniu Termin ukończenia stadionu lekkoatletycznego w Lublinie upływa 31 sierpnia i w magistracie twierdzą, że będzie dotrzymany. Do zrobienia zostało jednak całkiem sporo...

Reklama

Lubelski stadion lekkoatletyczny jest obecnie gotowy w ok. 75%. Z jednej strony jest nieźle, ponieważ wykonana jest już nowa trybuna, jej zadaszenie, kioski sędziowskie na koronie, a także sztuczne oświetlenie. Z drugiej strony na lato została ćwierć całego projektu, który trwa już od roku. Termin wykonania minie 31 sierpnia i póki co w urzędzie miasta nie boją się opóźnień.

Stadion lekkoatletyczny w Lublinie

Wkrótce pojawią się krzesełka, których ma być 1370. Przygotowane jest asfaltowe podłoże pod bieżnię lekkoatletyczną, ale samej bieżni jeszcze nie ma.

– Będzie miała ona piękny, niebieski kolor. Jej montaż powinien zacząć się w lipcu. Wykonawca kończy też układanie murawy z rolki. Gdy to się stanie rozpocznie się jej pielęgnacja – mówi Marzena Szczepańska, zastępca dyrektora wydziału inwestycji i remontów urzędu miasta.

Całkowita modernizacja lubelskiego „olimpijczyka” pochłonie 37,3 mln zł. Z tej kwoty 13 mln zł (pierwotnie 10 mln) przekazało Ministerstwo Sportu i Turystyki. Obiekt stoi w śródmieściu od 1955, ale od wielu lat był niedoinwestowany. Dzięki aktualnie prowadzonym pracom spełni normy kategorii IIIA, czyli będą się tu mogły odbywać imprezy w randze młodzieżowych mistrzostw Polski.

Reklama