Londyn: Wimbledon pokonał ostatnią przeszkodę?

źródło: AFC Wimbledon; autor: michał

Londyn: Wimbledon pokonał ostatnią przeszkodę? „Jeszcze tylko kilka drobiazgów” – napisał dyrektor AFC Wimbledon Erik Samuelson po tym, jak udało się powstrzymać ostatnią próbę niedopuszczenia do budowy stadionu przy Plough Lane.

Reklama

AFC Wimbledon mają doskonałe wiadomości dla swoich kibiców. W środę klub otrzymał potwierdzenie od Historical England (instytucja zajmująca się kontrolą zabytków), że znajdujący się przy Plough Lane stadion do psich gonitw nie zostanie wpisany na listę obiektów o znaczeniu historycznym.

Wimbledon stadium in Plough Lane

Kampanię, by uratować ostatni w Londynie stadion do tej ginącej dyscypliny, rozpoczęła grupa aktywistów na początku roku. Choć Historical England już raz odrzuciła prośbę o uznanie obiektu za zabytek, zdecydowano jeszcze raz rozpatrzyć wniosek.

Teraz, gdy jest już decyzja o odmowie, budowy nowego piłkarskiego 20-tysięcznika przy Plough Lane już nic nie powinno powstrzymać. Pozwolenie na budowę jest od 2015 roku, więc AFC Wimbledon mają czas do końca przyszłego roku na rozpoczęcie prac zanim wygaśnie.

To świetne wieści i wielka przeszkoda pokonana. Jeszcze tylko kilka drobiazgów i będziemy mieć pewność, że wrócimy do gminy Merton w 2019 roku – zapowiedział CEO klubu Erik Samuelson. Pierwotnie planowano, że stadion będzie gotowy w 2017 roku, ale do dziś prace nie zdążyły ruszyć.

Reklama