Legnica: Północna zadaszona, jeszcze dwie

źródło: Legnica.eu

Legnica: Północna zadaszona, jeszcze dwie Wykonawca ma niecały miesiąc na zakończenie prac. Zadaszył już jedną trybunę i zaczął pracę nad drugą. Do połowy lipca cały legnicki stadion ma być pokryty dachem.

Reklama

Na Stadionie Orła Białego praca wre. Do 10 lipca firma Stalbud ma wykonać kompletne zadaszenie trzech trybun, o łącznej powierzchni 3400 m2. Już wczoraj, jak podał miejski serwis Legnica.eu, zadaszenie pokryło trybunę północną (D).

Za obiema pozostałymi trybunami – na południu i wschodzie – już trwają prace montażowe. Nie ma aktualnie ryzyka opóźnienia, ponieważ legnicki obiekt był przygotowany do takiej operacji. Trybuny wykonano z fundamentami i kotwami gotowymi do montażu dachu w przyszłości. Teraz wystarczy więc przygotowaną już konstrukcję ustawić na miejscu.

Stadion Orła Białego

Stalbud za swoją pracę zainkasuje prawie 3 mln zł (wartość kontraktowa 2,9 mln). W ramach tej inwestycji nawierzchnia objętych pracami trybun przechodzi poprawki, zostanie także zamontowane m.in. nowe nagłośnienie, nowy system monitoringu i nowa tablica LED o powierzchni 24 m2.

To największe prace na legnickim stadionie od jego otwarcia po przebudowie w 2009 roku. Wcześniej zamontowano tu maszty oświetleniowe (2013), a także nową, podgrzewaną murawę (2016).

Stadion Miedzi© Legnica.eu

Reklama