Gorzów: Wreszcie powstanie stadion lekkoatletyczny

źródło: Gorzowianin.com

Gorzów: Wreszcie powstanie stadion lekkoatletyczny Po żużlowym i piłkarskim Gorzów Wielkopolski wreszcie będzie miał obiekt lekkoatletyczny spełniający podstawowe krajowe normy. Najpewniej uda się uzyskać wsparcie MSiT.

Reklama

Będzie miał pełnowymiarową, 8-torową bieżnię, płytę do rzutu młotem i pchnięcia kulą, a także skocznię do skoku w dal, umożliwiając organizację imprez co najmniej do rangi mistrzostw Polski. Taka jest koncepcja wobec stadionu lekkoatletycznego przy ul. Krasińskiego w Gorzowie Wielkopolskim, który ma być pierwszym w mieście profesjonalnym obiektem umożliwiającym uprawianie lekkoatletyki w pełnym zakresie.

Stadion lekkoatletyczny w Gorzowie

Przebudowa stadionu jest ujęta w Planie Wieloletnim prowadzonym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. To znaczy, że Gorzów może liczyć na dofinansowanie nawet do 50% kosztów całkowitych, a te są szacowane na ok. 8 mln zł.

Do marca 2018 Urząd Miasta musi złożyć w ministerstwie wniosek o akceptację wydatków na tę inwestycję, a do czerwca 2018 pozwolenie na budowę.

- Chcemy mieć stadion z prawdziwego zdarzenia, tym bardziej że nasi lekkoatleci od wielu lat prezentują bardzo wysoki poziom, a nawet nie mają gdzie trenować. Dlatego też w końcu wychodzimy naprzeciwko ich oczekiwaniom i budujemy stadion spełniający europejskie wymogi – komentuje Artur Radziński, wiceprezydent Gorzowa.

Reklama