Florencja: Fiorentina zmieni właścicieli? Stadion i tak ma powstać

źródło: własne | MK; autor: michał

Florencja: Fiorentina zmieni właścicieli? Stadion i tak ma powstać Gorąca atmosfera w stolicy Toskanii po tym, jak właściciele Fiorentiny zadeklarowali, że klub jest na sprzedaż. To może wstrząsnąć planami budowy nowego stadionu, choć miasto zapewnia, że nie odstąpi od projektu.

Reklama

Wczoraj Florencją wstrząsnęła deklaracja przedstawicieli Fiorentiny, że klub jest na sprzedaż. „Właściciele klubu są gotowi, biorąc pod uwagę niezadowolenie części kibiców, odejść i przekazać klub w ręce tego, kto uważa, że będzie zarządzał nim lepiej” – te słowa wychodzą od rodziny Della Valle, której rządy w „Violi” zbierają krytyczne oceny.

Tak kontrowersyjna wypowiedź po wczorajszym szoku dziś spowodowała lawinę pytań. Jedno z nich brzmi: skoro Della Valle chcą odejść, to kto zbuduje stadion, którego projekt zaprezentowano zaledwie trzy miesiące temu?

Stadio della Fiorentina

Deklaracja obecnych właścicieli zaskoczyła władze miasta i lokalnych przedsiębiorców, z którymi Fiorentina od paru lat współpracuje właśnie w celu budowy nowego stadionu. Burmistrz Dario Nardella próbuje uspokoić sytuację,

W tej trudnej chwili apeluję do wszystkich, by kierowali się sercem i rozumem, a nie tym, co leży na wątrobie. Fiorentina to dobro zbyt istotne, by być przedmiotem kłótni i kontrowersji. Jako burmistrz czuję się zobligowany, by bronić tego dziedzictwa – zapewnił dziś Nardella.

Stadio della Fiorentina

Burmistrz zapowiedział jednocześnie, że stadion będzie. – W kwestii budowy stadionu, miasto zamierza iść naprzód niezależnie, kto będzie za sterami w klubie.

Nieco mniej optymistycznie wypowiedział się prezes Cinfindustria Firenze (konfederacji przemysłu i przedsiębiorców miasta), Luigi Salvadori. W rozmowie z Lady Radio stwierdził, że wciąż jest zwolennikiem budowy stadionu, ale kibice mogą oczekiwać poważnych zmian w jego kształcie, jeśli nie będzie wsparcia ze strony właścicieli klubu. – Najwyżej będzie kosztował nie 400, a 90 milionów, ale wciąż będzie piękny i nowoczesny – stwierdził.

Reklama