Brazylia: „Galo” coraz bliżej nowego stadionu

źródło: własne | MK

Brazylia: „Galo” coraz bliżej nowego stadionu Ostateczna wersja projektu pokazana, teraz czeka na zatwierdzenie i budowę. Największy stadion w Brazylii od czasu Mistrzostw Świata ma być w budowie w przyszłym roku.

Reklama

Prezes Atletico Mineiro Daniel Nepomuceno właśnie potwierdził, że klub ma już kompletną dokumentację planowanego stadionu w Belo Horizonte. Teraz musi ona zostać zatwierdzona przez radę nadzorczą Atletico, a następnie dostać zielone światło od władz samorządowych. Spotkanie w tej sprawie zapowiedziano na początek przyszłego tygodnia.

Estadio do Galo

Atletico już od trzech lat pracuje nad postawieniem nowego stadionu. Obiekt miał być w budowie w tym roku i oczekiwano oddania w 2019, ale ten termin jest już nierealny. Aktualnie inauguracja zaplanowana jest na 2020, a zaprezentowane właśnie nowe wizualizacje zdradzają, że bardzo mocno uszczuplono ambitne plany.

Estadio do Galo

Według wizji z 2014-2016 stadion miał posiadać przybudowane centrum handlowe o powierzchni 8 tys. m2, którego już nie ma w planach. Miał przy nim powstać największy w Brazylii parking wielopoziomowy dla 4600 aut, ale obcięto go do 2600. Pojemność spadła z 50 tysięcy do 46 tys. miejsc, a bryła areny została znacznie uproszczona.

Estadio do Galo

Tym sposobem koszt spadł z 550 do 400 mln reali (dziś 460 mln zł), ale niezależnie od budżetu Atletico liczy, że nie wyda na stadion ani reala. Całość ma być realizowana w partnerstwie z prywatnym inwestorem, który w zamian za budowę będzie istotnym beneficjentem zysków ze stadionu przez długi okres po jego otwarciu.

Reklama