Norymberga: Pieniędzy nie zebrali, ale cel osiągnięty!

źródło: NordBayern.de / BR.de

Norymberga: Pieniędzy nie zebrali, ale cel osiągnięty! Po wielu latach starań sponsor spełnił marzenie kibiców: stadion w Norymberdze nazywa się oficjalnie imieniem Maksa Morlocka. Co najmniej na 3 najbliższe lata.

Reklama

W lutym informowaliśmy Was o bardzo ciekawej koncepcji z Norymbergi. Zgłosił się tam sponsor chętny do przejęcia nazwy stadionu. Consorbank nie zamierzał jednak umieszczać w nazwie stadionu swojej marki, lecz istotne dla tysięcy kibiców imię Maksa Morlocka, legendarnego zawodnika 1. FC Nürnberg.

Consorbank postawił tylko jeden cel przed kibicami: zbierzmy razem 800 tys. € w wielkiej akcji crowdfundingowej, a wtedy uda się pokryć wszystkie związane z operacją koszty i ufundować nagrody dla uczestników.

Udało się? Nie, przeciwnie. Na kilka godzin przed zakończeniem zbiórki (w niedzielę) na koncie było ok. 360 tys. euro, a więc mniej niż połowa. Consorbank dziarsko zapowiedział jednak dołożenie brakującej sumy (niezależnie od kwoty 2,4 mln € należnej miastu z tytułu sponsoringu) i tak udało się dojść do 801 tys. euro.

Bank potwierdził, że na co najmniej trzy lata nazwa stadionu to Max-Morlock-Stadion, ku uciesze fanów. Właśnie oni wykazali największe zainteresowanie w kampanii crowdfundingowej. Aż 98% zebranych 360 tys. € pochodziło z niewielkich indywidualnych wpłat od ponad 4 tysięcy osób.

Max-Morlock-Stadion

Reklama