Konin: Stadion Złotej Jedenastki się sypie

źródło: LM.pl

Konin: Stadion Złotej Jedenastki się sypie Z powodu braku modernizacji stan największego stadionu w Koninie szybko się pogarsza. W miniony weekend podczas meczu gruz spadł na stanowisko spikera – alarmuje serwis LM.pl.

Reklama

Tydzień temu na konińskim stadionie gruz ze ściany spadł na stanowisko spikera w trakcie imprezy. Serwis LM.pl relacjonuje: Na całe szczęście dla kilku znajdujących się na dole osób, tynk nie trafił żadnej z nich. Nie trudno sobie jednak wyobrazić scenariusz, w którym fragment tynku odpada już nie od ściany, ale od równie wysłużonego dachu. Zagrożeni mogą być kibice pod krytą trybuną, dziennikarze pracujący pod nią, a także ich sprzęt (kamery, laptopy i mikrofony).

Standard Stadionu im. Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego pogarsza się od lat, a kolejne plany modernizacji nie dochodzą do realizacji. Pod koniec 2013 roku planowano przecież zupełnie nowy stadion miejski, z kolei w 2014 miała być budowa dodatkowego zadaszenia, do której nie doszło.

W ostatnich latach jedyne istotne prace to instalacja krzesełek i usunięcie starych ławek (od 2011), nowe wylewki i doraźny remont centralnego sektora z zadaszeniem. Jak bardzo dobraźny był to remont pokazuje właśnie najnowsza sytuacja na stadionie...

Stadion Złotej Jedenastki© Sebastian Spychała, Stadiony.net

Reklama