Jarosław: Modernizacja stadionu wielofunkcyjnego za 16 milionów?

źródło: Nowiny24.pl; autor: michał

Jarosław: Modernizacja stadionu wielofunkcyjnego za 16 milionów? Nawet 16 mln złotych może trafić z miejskiej i rządowej kasy na modernizację stadionu przy ul. Piekarskiej w Jarosławiu. Prace trwałyby trzy lata – informują Nowiny24.pl.

Reklama

Podczas ostatniej sesji rady miasta radni Jarosławia zdecydowali, że samorząd przystąpi do dwóch programów Ministerstwa Sportu i Turystyki (Program Rozwoju Infrastruktury Lekkoatletycznej i Program Rozwoju Infrastruktury Ponadlokalnej), by pozyskać środki na kompletną przebudowę miejskiego stadionu lekkoatletycznego.

W ramach pierwszego z nich zaplanowano m.in.: budowę bieżni na 100 i 400m, skoczni do skoku w dal i trójskoku, skoczni do skoku wzwyż, skoczni do skoku o tyczce, rzutni do pchnięcia kulą, parkingów, widowni na wale ziemnym i oświetlenia stadionu. Koszt tego projektu jest szacowany na ok. 8,5 mln zł. Wydatki mają być rozłożone na 3 lata. Dofinansowanie może wynieść 1,5 mln zł.

W ramach drugiego projektu zaplanowano m.in.: budowę boiska do piłki nożnej ze sztuczną nawierzchnią, budynku z szatniami i zapleczem, budynku krytej trybuny z zapleczem, boiska wielofunkcyjnego do piłki ręcznej i koszykówki, boiska do mini piłki nożnej i boiska do siatkówki. Wartość tego projektu jest oszacowana na ok. 7,5 mln zł, a jego dofinansowanie może wynieść 33$ tej kwoty.

Te wydatki także mają być rozłożone na 3 lata. Miasto ma do zdobycia ok. 4 mln zł. Resztę, a więc ok. 12 mln zł trzeba będzie wydać w latach 2018-2020 z miejskiej kasy.

Reklama