Żużel: Solidarność z Gollobem #MistrzJestJeden

źródło: własne | MK

Żużel: Solidarność z Gollobem #MistrzJestJeden Po niedzielnym wypadku dziś z Tomaszem Gollobem solidaryzuje się cała żużlowa Polska. Zbiórki na leczenie, bieg na PGE Narodowym i wezwanie do przyjścia na stadion.

Reklama

W niedzielę Tomasz Gollob miał wziąć udział w motocrossowych mistrzostwach strefy północnej w Chełmnie. Podczas treningu stracił kontrolę nad motocyklem i uległ wypadkowi po którym przetransportowano go do szpitala wojskowego w Bydgoszczy.

Pomimo jazdy z niską prędkością wypadek ma bardzo poważne konsekwencje. Gollob doznał złamania kręgosłupa i naruszenia rdzenia kręgowego. To może oznaczać niedowład lub nawet paraliż, choć na razie nie ma jasnego wskazania. Wkrótce po wypadku 46-letni zawodnik przeszedł 3-godzinną operację kręgosłupa i został wprowadzony w śpiączkę farmakologiczną. Dziś ma być wybudzany.

Stan zdrowia najbardziej utytułowanego polskiego żużlowca leży na sercu wielu kibicom, niezależnie od sympatii klubowych. Jego aktualny klub, GKM Grudziądz, rozpoczął akcję pod nazwą #MistrzJestJeden, w ramach której ruszyła zbiórka środków na leczenie i rehabilitację wielokrotnego mistrza świata.

Tomasz Gollob

Dziś o 20:00 PGE Narodowy organizuje bieg, który ma być okazją do publicznego wsparcia Tomasza Golloba. Dla wszystkich chętnych spotkanie przy recepcji głównej. PGE Narodowy co prawda nie jest obiektem żużlowym na co dzień, jednak to właśnie tu Gollob zakończył karierę w reprezentacji narodowej.

Z kolei dziennikarz Polsatu Tomasz Feddek zaapelował do kibiców z rodzinnego miasta Golloba, Bydgoszczy, o pojawienie się na Stadionie Polonii podczas meczu przeciwko Stali Rzeszów (niedziela, 14:45).

Dlatego namawiam - przeszukajcie szafy. Poszukajcie flag, czapeczek, koszulek, które wielokrotnie przywdziewaliście, idąc na stadion Polonii. Wiem i zdaję sobie sprawę, że dziś to zupełnie inna drużyna, nie ta jakość. Ale w parku maszyn będzie tata Władysław, brat Jacek i najmłodszy z klanu Oskar-Ajtner. Dla nich to równie ciężki, a może najtrudniejszy moment w całej sportowej karierze. Więc okażmy im wsparcie. Pokażmy, że zdrowie Tomka jest dla nas równie istotne jak medale i tytuły, które dla nas zdobywał. Bądźmy razem. Dodajmy mu skrzydeł i wiary, że wyjdzie z tego niebezpiecznego zakrętu. W myśl hymnu Liverpoolu "You will never walk alone" - nigdy nie będzie szedł samotnie!zaapelował dziennikarz.

Dane konta, na które można przelewać darowizny z dopiskiem w tytule: „Gollob”: Stowarzyszenie Na Rzecz Wspierania i Rozwoju Neurochirurgii i Osób z Urazami Układu Nerwowego w Grudziądzu, PKO BP S.A. Oddział 1 w Grudziądzu, Nr 77 1020 5040 0000 6702 0103 5559.

Reklama