Sosnowiec: Ludowy gotowy na Ekstraklasę

źródło: Wyborcza.pl

Sosnowiec: Ludowy gotowy na Ekstraklasę Stadion Ludowy najlepsze lata ma za sobą, ale przeszedł weryfikację i może być areną meczów w Ekstraklasie. Zagłębie może tu grać – pisze Wyborcza.pl.

Reklama

Sosnowiecki Stadion Ludowy wymaga poważnych nakładów, jeśli ma konkurować z innymi obiektami Ekstraklasy pod względem jakości. Co nie znaczy, że do Ekstraklasy się nie nadaje. W raporcie PZPN czytamy – „Stadion Ludowy spełnia wszystkie wymogi licencyjne na grę w ekstraklasie w sezonie 2017/2018”.

Ludowy był wizytowany przez delegata Mirosława Starczewskiego, który uznał, że Zagłębie w przypadku awansu nie musi szukać alternatywnego obiektu lub rezerwy.

Oczywiście najpierw ten awans trzeba wywalczyć, a o to w Sosnowcu nie będzie łatwo. Czołówka jest wyjątkowo ciasna i nawet ósmy obecnie Górnik Zabrze może jeszcze wywalczyć wstęp, kosztem choćby Zagłębia (aktualnie 2. miejsc i 44 punkty).

 W Sosnowcu szykują się już do budowy nowego obiektu na Górce Środulskiej. Pierwsza łopata będzie jednak wbita dopiero w 2018 roku, więc na zdobiony drewnem 12-tysięcznik trzeba będzie poczekać o najmniej do 2020.

Stadion Ludowy© Bartosz Otorowski / Stadiony.net

Reklama