Madryt: Nowy stadion Atletico pobił rekord karnetów

źródło: własne | MK

Madryt: Nowy stadion Atletico pobił rekord karnetów Już ponad 48,5 tysiąca zamówień na karnety złożyli fani Atletico Madryt przed otwarciem nowego stadionu. Tym samym rekord sprzedaży karnetów ustanowiony w 2016 roku został pobity.

Reklama

Atletico potwierdziło, że w czwartek udało się przejść próg 48 500 karnetów zamówionych na nowy stadion. Wanda Metropolitano zaoferuje widzom ok. 68 tys. miejsc, więc sprzedaż będzie rosła przed otwarciem stadionu w drugiej połowie 2017 roku.

Wanda Metropolitano

Przekroczenie granicy 48,5 tys. oznacza, że udało się pobić rekord liczby karnetów sprzedanych na obecnym Estadio Vicente Calderón. W sezonie 2016/17 kibice Atletico kupili 48 441 abonamentów na cały sezon, prawdopodobnie ostatni na starym stadionie.

Plan zakłada przeprowadzkę na wschód Madrytu od września 2017, po długich 6 latach budowy. Od miesiąca Atletico oficjalnie jest właścicielem terenu, na którym trwa inwestycja, co ułatwi zarządzanie całością.

Poza 68 tysiącami miejsc stadion będzie oferował aż tysiąc podziemnych miejsc parkingowych i dysponował najlepszą w Hiszpanii strefą hospitality, przynajmniej do czasu przeprowadzenia przez Real i Barcelonę ich projektów stadionowych.

Reklama