Katar 2022: Trzy stadiony Mundialu z polskimi siedziskami

źródło: własne | MK

Katar 2022: Trzy stadiony Mundialu z polskimi siedziskami Większość zostanie co prawda wyprodukowana na miejscu, ale część elementów pojedzie na Mistrzostwa w Katarze właśnie z Polski. To już drugi Mundial dla Forum Seating.

Reklama

W Polsce właśnie instalują foteliki na Stadionie Śląskim, a w Katarze będą je produkować na miejscu. Grupa Nowy Styl, właściciel marki Forum Seating, jest strategicznym partnerem Coastal Qatar i dostarczy krzesełka na co najmniej trzy stadiony Mistrzostw Świata 2022.

Al Wakrah Stadium

Decyzja została ogłoszona wczoraj, gdy otwierano nową fabrykę w Al Rayyan. Właśnie w niej powstaną foteliki Abacus, które Forum Seating dostarczy dla Al Rayyan Stadium, Al Wakrah Stadium oraz Al Bayt Stadium. To, luźno licząc, ok. 120-130 tys. krzesełek. Reszta dojedzie z Polski.

Al Wakrah Stadium

Bardzo się cieszę, że w dniu otwarcia nowej fabryki firmy Coastal, możemy ogłosić pierwsze projekty, które będziemy wspólnie realizować. Nasze produkty znajdą się na pewno na trzech stadionach budowanych na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w 2022 roku. Podstawowy model krzesła Abacus będzie produkowany w Katarze, natomiast z Polski będziemy dostarczać cały asortyment dodatkowy – fotele VIP czy stanowiska prasowe – powiedział Adam Krzanowski, Prezes Grupy Nowy Styl na uroczystym otwarciu fabryki w Katarze.

Al Wakrah Stadium

Przy okazji wczorajszego ogłoszenia katarski Najwyższy Komitet pokazał też ostateczny układ kolorystyczny wewnątrz Al Wakrah Stadium (powyżej) oraz Al Bayt Stadium (poniżej). Co do reszty stadionów decyzje jeszcze nie zapadły, więc do „zgarnięcia” jest jeszcze 5 kontraktów na dostawę krzesełek.

Al Wakrah Stadium

Jednak dla Grupy Nowy Styl Katar to tylko pierwszy przystanek w dalszej ekspansji. – Z naszym partnerem rozpoczynamy długofalową współpracę, która pozwoli nam na efektywną obecność na rynkach Bliskiego Wschodu, Azji i Afryki Północnej – dodał Adam Krzanowski. Przypomnijmy, że polskie krzesełka tej firmy – choć inny model – były już używane podczas Mistrzostw Świata 2010 w Afryce Południowej.

Al Wakrah Stadium

Reklama