Katar 2022: Al Bayt Stadium wykonany w 40%

źródło: SC.qa

Katar 2022: Al Bayt Stadium wykonany w 40% Drugi co do wielkości stadion w Katarze za jedną z bramek już sięgnął najwyższego rzędu trybun. Ogólne zaawansowanie wynosi 40% głównej konstrukcji żelbetowo-stalowej.

Reklama

Znacie go jako stadion-namiot, a od kilku dni również jako stadion, na którym w 2022 pojawią się krzesełka produkowane m.in. w Polsce. Teraz możecie go również poznać jako najbardziej zaawansowaną budowę Mistrzostw Świata 2022 (pomijając Khalifa Stadium, który jest tylko modernizowany).

Al Bayt Stadium© Supreme Committee for Delivery and Legacy

Ogólne zaawansowanie prac nad jego konstrukcją żelbetową i stalową dziś jest szacowane na 40%, podczas gdy prace nad bezpośrednim otoczeniem stadionu są dostarczone w jednej czwartej. Przez cały czas na placu budowy jest ok. 3 tysiące pracowników, a katarski Najwyższy Komitet podkreśla, że warunki ich pracy są pod stałą kontrolą.

Na północnej trybunie trwa już układanie najwyższego, tymczasowego poziomu widowni. Te sektory po Mundialu 2022 mają trafić do innych krajów w ramach pomocy międzynarodowej. W ich miejscu, na koronie trybun, powstanie hotel z widokiem na boisko. Stadion będzie też siedzibą sporego centrum handlowego i centrum medycyny sportu.

Al Bayt Stadium© Supreme Committee for Delivery and Legacy

Reklama