Cardiff: Wielkie sprzątanie przed finałem Ligi Mistrzów

źródło: Wales News Service

Cardiff: Wielkie sprzątanie przed finałem Ligi Mistrzów 3 czerwca najlepsze drużyny Europy zmierzą się na Principality Stadium w Cardiff. Największy stadion Walii właśnie przechodzi operację czyszczenia.

Reklama

Zostały dokładnie 42 dni do wielkiego finału Ligi Mistrzów. Wiemy już na pewno, że zagra w nim jedna drużyna z Madrytu, zwycięzca półfinału Atletico-Real. Znamy też, nie od dziś, arenę tego spotkania.

To Principality Stadium, dawniej Millennium Stadium, w Cardiff. Na czas finału powróci stara nazwa, ponieważ reguły UEFA nie respektują umów naming rights... jeśli sponsor nie zapłaci również UEFA.

Na co dzień wykorzystywany do meczów rugby, największy walijski stadion i drugi pod względem wysokości budynek w całej Walii właśnie przeszedł wiosenne porządki. Zdecydowanie najbardziej rozpoznawalny jego element to białe maszty w każdym z czterech narożników. Tyle że od dobrych kilku lat nie były białe – pokrył je pył i porosty.

Jednak przeczyszczenie konstrukcji wysokiej na 90 metrów to zadanie, przy którym nie wystarczy zwyżka. Dlatego przed finałem zatrudniono firmę specjalizującą się w czyszczeniu wysokich konstrukcji, Summit Rope Access.

Jej pracownicy, zawieszeni na linach, wykonywali widowiskową pracę z myjkami ciśnieniowymi, pod okiem zaciekawionych przechodniów. Poniższe zdjęcie nie jest obrócone, to pracownik SRA jest zawieszony do góry nogami ponad 30 metrów nad betonowym chodnikiem.

Millennium Stadium

Reklama