Stadia Designers Cup: Projektowanie dla Evertonu czas zacząć

źródło: własne | MK

Stadia Designers Cup: Projektowanie dla Evertonu czas zacząć Za 3 miesiące zobaczymy, jakie propozycje „stadionu na wodzie” w Liverpoolu mają entuzjaści projektowania. Przed nimi nie lada wyzwanie – zaprojektowanie stadionu i dla piłki, i dla lekkoatletyki.

Reklama

Właśnie ruszyła trzecia edycja Stadia Designers Cup, czyli niezależnego konkursu na koncepcję stadionu. W tym wydaniu rywalizacja jest wymagająca, ponieważ trzeba zmierzyć się z tematem stadionu dla Evertonu.

To oznacza nie tylko wysoką pojemność (55 tys. miejsc), ale tez lokalizację w dokach aktualnie zalanych wodą. Tak, uczestnicy @StadiaDC muszą zmierzyć się z tą samą lokalizacją, w której Everton zamierza zbudować swój obiekt – Bramley-Moore Dock. Działka ma trudne położenie i układ, do tego zabytkową wieżę i mury oporowe, ale i to nie koniec wyzwań.

Everton / Stadia Designers Cup

Trzecie jest opcjonalne, ale najbardziej karkołomne: stadion ma uwzględniać plany miasta Liverpool, które chce zorganizować igrzyska Commonwealth w 2026. Trzeba więc zaprojektować stadion z bieżnią, który będzie mógł (okresowo lub na stałe po 2026) z równym powodzeniem organizować mecze Premier League. Dla lekkoatletyki pojemność może być ograniczona do 30 tys. osób, a ta futbolowa to wspomniane już 55 tysięcy.

Jeśli chcesz zmierzyć się z wyzwaniem, na stworzenie swojej koncepcji stadionu masz czas do północy 18 czerwca włącznie. To długie trzy miesiące na pomysł, wykonanie i przygotowanie prezentacji. Na entuzjastów architektury czeka ciekawa nagroda: to szklana statuetka oraz oryginalna koszulka meczowa Evertonu. Jest też dodatkowa atrakcja, kolejna edycja konkursu będzie dotyczyła stadionu w kraju zwycięzcy tej aktualnej.

Pełny regulamin konkursu znajdziecie w dedykowanym mu temacie na forum Skyscrapercity.com. My zachęcamy do udziału jako patroni medialni!

Everton / Stadia Designers Cup

Reklama