Stadia Designers Cup: Czas zaprojektować stadion dla Evertonu!

źródło: własne | MK

Stadia Designers Cup: Czas zaprojektować stadion dla Evertonu! Klub trzyma swoich kibiców w niepewności, więc teraz można będzie go wyręczyć i zaproponować własną koncepcję dla nowego stadionu w Bramley-Moore Dock.

Reklama

15 marca rusza trzecia edycja Stadia Designers Cup, czyli niezależnego konkursu dla entuzjastów projektowania stadionów. Temat jest wdzięczny, ale i wymagający: nowy stadion dla Evertonu. W końcu ileż można czekać, aż klub do spółki z architektem Danem Meisem pokaże oficjalną koncepcję?

Choć konkurs jest nieoficjalny, to uczestnicy zmierzą się z prawdziwą lokalizacją. Zwiastują ją trzy wieże z logotypu, symbolizujące te stojące przy wejściu do Bramley-Moore Dock. To właśnie tam ma stanąć prawdziwy stadion Evertonu, więc i tam swoje propozycje mają ulokować projektanci-entuzjaści.

Czy konkursowe trybuny też będą miały pomieścić 50-55 tys. widzów, jak te projektowane przez architektów z USA? O tym przekonamy się 15 marca, kiedy zostaną ujawnione szczegóły trzeciej edycji Stadia Designers Cup.

W poprzednich dwóch edycjach tematem były nowe stadiony dla londyńskiego Crystal Palace oraz Polonii Warszawa.

SDC3

Reklama