Sosnowiec: Spółka jest, choć na razie na papierze

źródło: własne | MK

Sosnowiec: Spółka jest, choć na razie na papierze Jeszcze nie została powołana, ale już wiadomo, że będzie. Spółka pod nazwą Zagłębiowski Park Sportowy powstanie w Sosnowcu. Nie znamy natomiast szczegółów finansowania samego Parku Sportowego.

Reklama

W poniedziałek opracowana, we wtorek przyjęta. Mowa o uchwale dotyczącej powołania spółki zadaniowej Zagłębiowski Park Sportowy.

Rada miasta w Sosnowcu opowiedziała się za stworzeniem spółki, której obowiązkiem będzie budowa i zarządzanie kompleksem sportowym na Górce Środulskiej. Decyzja nie była jednogłośna. 15 radnych było za, 7 przeciw, a 4 wstrzymało się od głosu.

Jednym z powodów, dla których niektórzy się wstrzymali, była bardzo ograniczona ilość informacji o projekcie. Jednostronicowa uchwała nie wyjaśniła ani skąd spółka ma pozyskać środki na budowę (ok. 150 mln zł), ani jaki będzie mieć harmonogram działania.

Na razie pewne jest tylko to, że do końca roku ma być gotowy projekt, wtedy będzie można szykować przetarg na rozpoczęcie prac. Pierwszy będzie stadion dla 12 tys. widzów.

Zagłębiowski Park Sportowy

Zagłębiowski Park Sportowy

Zagłębiowski Park Sportowy

Reklama