Madryt: Atletico kupiło ziemię pod Wanda Metropolitano

źródło: Sport-English.com

Madryt: Atletico kupiło ziemię pod Wanda Metropolitano Choć budowa trwa od sześciu lat, dopiero teraz Atletico zostało oficjalnie właścicielem terenów pod swoim nowym stadionem.

Reklama

Atletico Madryt porozumiało się z samorządem w sprawie kupna gruntów pod Wanda Metropolitano. „Atleti” muszą zapłacić za działkę na wschodzie Madrytu 30,5 mln € (132 mln zł) za tereny dotąd należące do samorządu.

Dodatkowo Atletico zobowiązało się do zainwestowania kolejnych 30 mln € w infrastrukturę kupionego gruntu. Klub piłkarski ma też zapewnić 4 tys. miejsc parkingowych dostępnych dla mieszkańców na co dzień.

Wanda Metropolitano© Atletico Madrid

Przejęcie terenów dotąd zajmowanych przez lekkoatletyczny Estadio la Peineta ma jedną istotną zaletę. Atletico nie będzie musiało udostępniać obiektu na wypadek organizacji w Madrycie Igrzysk Olimpijskich. Dotąd, ilekroć Madryt kandydował do tej imprezy, właśnie Estadio la Peineta miał być gospodarzem. Teraz nawet tymczasowa konwersja do układu lekkoatletycznego nie wchodzi w grę.

Atletico ma przeprowadzić się na nowy stadion na początku sezonu 2017/18, po prawie 51 latach spędzonych na Estadio Vicente Calderón. Przeprowadzka oznacza podniesienie pojemności z niespełna 55 tys. widzów do prawie 68 tys. na nowej arenie.  Do zeszłego tygodnia kibice wykupili już 45 tys. karnetów na pierwszy sezon w nowej lokalizacji.

Wanda Metropolitano© Atletico Madrid

Reklama