Londyn: Upton Park już (prawie) nie ma, zobacz co będzie teraz

źródło: własne | MK

Londyn: Upton Park już (prawie) nie ma, zobacz co będzie teraz Deweloper Barratt Homes już prawie zakończył wyburzanie starego stadionu West Ham United. Nowe wizualizacje pokazują, co stanie w jego miejscu. W planie są 842 mieszkania.

Reklama

Wielu kibicom West Hamu pewnie serce kraje się na widok tego, jak dziś wygląda Upton Park. Stadion „Młotów” nie ma już wschodniej i północnej trybuny, a rozbiórka południowej i zachodniej postępuje.

W najbliższych miesiącach, po oczyszczeniu terenu do końca, zacznie się budowa 18 budynków mieszkalnych, z których najwyższe będą mieć po 13 pięter. Projekt realizowany przez Barratt Homes przysporzy Londynowi 842 nowych mieszkań. Ich ceny dla przeciętnego Brytyjczyka będą wysokie, choć w Londynie trudno spodziewać się taniego budownictwa.

Boleyn Ground

Za jednopokojowe mieszkanie trzeba będzie zapłacić 350 tys. funtów (1,77 mln zł) i tańszej opcji wśród 842 już nie będzie. Inna zła wiadomość dla kibiców West Hamu to fakt, że zaktualizowane wizualizacje nie uwzględniają już zapowiadanego wcześniej uwiecznienia linii środkowej boiska wewnątrz kompleksu. Miał być iluminowany pas szkła biegnący przez skwer między blokami, ale nie jest już planowany.

Boleyn GroundImg: Barratt Homes

Boleyn GroundImg: Barratt Homes

Boleyn GroundImg: Barratt Homes

Boleyn GroundImg: Barratt Homes

Reklama