Londyn: Tottenham wpuści o milion (!) kibiców więcej

źródło: własne | MK; autor: michał

Londyn: Tottenham wpuści o milion (!) kibiców więcej Pomimo dużego sprzeciwu mieszkańców Tottenham będzie mógł korzystać z pełnej pojemności Wembley w sezonie 2017/18. to oznacza, że może sprzedać o ponad milion biletów więcej niż na White Hart Lane!

Reklama

W czwartek wieczorem odbyło się długie i emocjonalne posiedzenie planistów gminy Brent, gdzie stoi Wembley. Przedmiotem debaty był wniosek operatora stadionu, by zezwolić na 22 dodatkowe mecze z pełną pojemnością. Chodzi o spotkania Tottenhamu, który w sezonie 2017/18 przeprowadzi się właśnie na narodowy stadion Anglii.

Po burzliwej debacie komisja planowania zgodziła się na dodatkowe mecze z wykorzystaniem kompletu ok. 90 tys. miejsc. Decyzja zapadła stosunkiem głosów 5:1. Pierwotnie Wembley i Tottenham wnioskowali o 31 dodatkowych meczów, by również w Pucharze Anglii i europejskich pucharach móc wpuścić po 90 tysięcy osób. Później jednak liczbę zredukowano do 22.

Wydanie zgody oznacza, że w sumie Tottenham będzie mógł rozegrać 27 meczów z kompletem widowni, ponieważ już wcześniej możliwa była organizacja 5 takich imprez. To z kolei pozwoli londyńskiemu klubowi na uzyskanie w kolejnym sezonie Premier League najwyższej frekwencji w całej Europie!

WembleyFot: Steve James (cc: by)

Same tylko mecze Premier League (w sumie 19) na Wembley pozwolą sprzedać w sumie o ponad milion biletów/karnetów więcej niż aktualnie. Dziś Tottenham dysponuje ok. 32 tysiącami miejsc, na Wembley może realnie liczyć na ponad 85 tysięcy co mecz.

Protestowali, ale przegrali

Wcześniej planowano, że „Koguty” będą grać na Wembley tylko przy dwóch poziomach widowni, czyli z ok. 51 tysiącami widzów. Na tyle bowiem pozwala pozwolenie na użytkowanie, jakim dysponuje Wembley. Obiekt ma ustalony odgórnie limit imprez z pełną widownią, by nie był przesadnie uciążliwy dla mieszkańców dzielnicy Brent.

Właśnie w obronie tego limitu od dwóch miesięcy protestowali przeciwnicy takiego ruchu. W trakcie konsultacji publicznych wpłynęły 164 opinie od lokalnej społeczności, z czego aż 156 było zdecydowanie przeciwnych podniesieniu pojemności do maksimum. Mimo to Tottenham wygrał i po wyprowadzce z White Hart Lane może wyprzedzić nawet Barcelonę i Borussię pod względem liczby widzów.

Wstępnie na rok

Przeprowadzka z północy Londynu na Wembley jest wymuszona budową nowego stadionu Tottenhamu. Dotąd „Koguty” grały u siebie, teraz jednak czas przenieść się na alternatywny obiekt, ponieważ White Hart Lane będzie w tym roku burzone. Na razie klub zapowiada grę na Wembley na jeden sezon, ale dokładna liczba meczów może być zależna od sytuacji na budowie.

Reklama