Kielce: Spore zmiany na Kolporter Arenie

źródło: własne | MK

Kielce: Spore zmiany na Kolporter Arenie Murawa już jest, trwa oczekiwanie na telebim i agregat prądotwórczy. Będzie też lepszy system sprzedaży biletów. Nie tylko w związku z czerwcowymi Mistrzostwami Europy.

Reklama

W marcu Kolporter Arena przeszła wymianę murawy. Nowa nawierzchnia jest już w dobrym stanie i na mecze czerwcowych Mistrzostw Europy U21 powinna być przygotowana optymalnie. Na wymianę nawierzchni wraz z warstwą wegetacyjną Kielce wydały 666 tys. zł.

Druga najbardziej kosztowna inwestycja na Arenie to zakup agregatu prądotwórczego, który w razie awarii głównego zasilania pozwoli kontynuować funkcjonowanie całego obiektu bez zakłóceń przez 5 godzin. Wymaga go UEFA w związku z transmisjami telewizyjnymi z meczów Euro 2017.

Kolporter Arena© Lukasz Libuszewski

Pierwszy przetarg na dostawę agregatu został unieważniony, ale w rozstrzygniętym przed kilkoma dniami drugim udało się znaleźć wykonawcę. Za 630 tys. zł dostarczy go ZPUE S.A. Z Włoszczowy.

Trzecie zadanie to dostawa telebimu, który zostanie zainstalowany w narożniku południowo-zachodnim Kolporter Areny. Ekran LED o powierzchni ok. 32 m2 ma kosztować ok. 216 tys. zł i będzie zainstalowany do końca maja. Dostarczy go gdańska firma Full Design.

Wszystkie powyższe zmiany to łącznie ok. 1,5 mln zł kosztów, a na tym nie koniec. Na remont wciąż czekają szatnie, trzeba zamówić nowe ławki rezerwowych, a w ostatnich dniach również Korona Kielce zapowiedziała wymianę serwerów i usprawnienie systemu sprzedaży biletów. To efekt licznych skarg od kibiców, którzy wyjątkowo długo czekają pod kasami stadionu.

Reklama