Euro 2017: Nawet 3 tysiące Szwedów przyjadą do Polski

źródło: Lublin.Wyborcza.pl

Euro 2017: Nawet 3 tysiące Szwedów przyjadą do Polski Co prawda to wciąż znacznie mniejsza skala niż podczas Euro 2012, ale za reprezentacją Szwecji może przyjechać do Polski ok. 3 tys. kibiców. Tak duże liczby nie zdarzają się często podczas turniejów młodzieżowych.

Reklama

Szwecja rozegra dwa swoje mecze Euro 2017 (U21) na Arenie Lublin. 19 czerwca zagrają przeciwko Polsce, a 22 czerwca ich rywalami będą Słowacy. Reprezentacja Szwecji będzie korzystać ze stadionu Avii Świdnik jako swojego obiektu treningowego, a za młodymi piłkarzami ze Skandynawii może przyjechać ok. 3 tysięcy kibiców. Nie wszyscy z nich mają bilety, tych wykupili ok. 2 tysiące.

Przed obydwoma meczami swojej reprezentacji kibice Szwecji chcą przemaszerować na Arenę Lublin. Na razie nie ma pewności, czy policja zgodzi się na takie marsze.

– Rzeczywiście taka propozycja podczas spotkania padła, ale na razie nie ma w tej sprawie żadnego oficjalnego wniosku. Będziemy współpracowali ze stroną szwedzką i urzędem miasta i jeśli nadal będzie wola zorganizowania takiego przemarszu to usiądziemy i ustalimy trasę. Nam oczywiście będzie najbardziej zależało na zapewnieniu bezpieczeństwa – mówi dla „Gazety Wyborczej” Renata Laszczka-Rusek, rzeczniczka Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie.

Bilety na Mistrzostwa Europy 2017 są w dystrybucji od połowy lutego i cieszą się dużym zainteresowaniem, przede wszystkim na mecze z udziałem Polski, oba półfinały i finał. Na żaden z tych pojedynków wejściówek już nie ma. Obecnie można je kupić jedynie na rynku wtórnym. Bilety na pozostałe spotkania można znaleźć na oficjalnej platformie internetowej.

Euro 2017

Reklama