Brazylia: Finał Ligi Światowej debiutuje na stadionie

źródło: FIVB.org

Brazylia: Finał Ligi Światowej debiutuje na stadionie Nigdy jeszcze finał tej prestiżowej siatkarskiej imprezy nie odbył się na tak dużym obiekcie. Gospodarzem tegorocznych finałów będzie Arena da Baixada w Kurytybie.

Reklama

Liga Światowa prawie co roku kończy się w innym miejscu. W 2016 był to Kraków, a w 2017 padło na brazylijską Kurytybę. I choć dla Brazylijczyków to już szósta edycja organizowana w ich kraju, to po raz pierwszy w historii Ligi Światowej gospodarzem będzie stadion, nie hala. Z drugiej strony, Arena da Baixada jest bliżej bycia halą niż którykolwiek obiekt w Brazylii, dzięki instalacji pierwszego w Ameryce Południowej rozsuwanego dachu.

Dla Areny to drugie podejście do siatkówki po tym, jak we wrześniu 2016 odbył się tam pokazowy mecz Brazylia – Portugalia. Z kolei sam pomysł przeniesienia finałów Ligi Światowej na stadion zrodził się – jak podkreśla FIVB – po sukcesie siatkówki na warszawskim PGE Narodowym. Brazylia z pewnością nie pobije rekordu, jaki ustanowiła polska publiczność w 2014 roku (ok. 63 tys. widzów), ponieważ Arena da Baixada mieści o ok. 20 tys. osób mniej.

Należąca do prywatnego właściciela (Atletico Paranaense) Arena da Baixada gościła w 2014 roku Mistrzostwa Świata FIFA. W 2016 odbyły się tutaj również zawody MMA. Finały Ligi Światowej dołączą do listy imprez 4-8 lipca 2017.

Arena da Baixada

Reklama