Białystok: Stadion odwiedzony przez milion osób

źródło: Stadion.Bialystok.pl / własne | MK

Białystok: Stadion odwiedzony przez milion osób Dziś mija dokładnie 880 dni od otwarcia Stadionu Miejskiego w Białymstoku. Tymczasem dwa dni temu obiektowi stuknął okrągły milion odwiedzających!

Reklama

Od pierwszego meczu Jagiellonii na nowym stadionie w Białymstoku mija dziś 880 dni. To mało okrągła rocznica, dlatego nie ona jest powodem, dla którego o arenie piszemy. Znacznie bardziej wymowna jest liczba odwiedzających, jaką Stadion Miejski przyciągnął od przebudowy.

Według oficjalnych informacji miasta Białystok w poniedziałek „pękł” milion osób, które pojawiły się przy Słonecznej od 2014. Warto jednak zaznaczyć, że mowa nie tylko o trybunach, ale też imprezach organizowanych na przedpolu (np. targi) oraz boisku treningowym obok.

Stadion Miejski w Białymstoku© Maciej Lulko Fotografia Architektury

Właśnie na to boisko wybrał się w poniedziałek Szymon Matowski, uczeń Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego im. M. Konopnickiej w Białymstoku. Jak się okazuje, był on milionową osobą, która odwiedziła białostocki stadion. To on zdaniem samorządu jest milionową osobą, która pojawiła się na stadionie.

Tylko w 2016 roku ponad 103 tys. osób uczestniczyło w wydarzeniach kulturalnych, turniejach i treningach, natomiast ponad 236 tys. osób obejrzało mecze Jagiellonii Białystok, organizowane na Stadionie Miejskim.

Ubiegły rok przyniósł również duże postępy w komercjalizacji obiektu. Wynajęto długoterminowo dostępne powierzchnie, w przestrzeni ul. Wiosennej powstaje Laboratorium Młodego Mistrza i Odkrywcy. Rozstrzygnięto także przetarg na nowego operatora cateringowego.

Reklama