Anglia: Brak porozumienia w sprawie stadionu Grimsby

źródło: GrimsbyTelegraph.co.uk

Anglia: Brak porozumienia w sprawie stadionu Grimsby Radni dali zielone światło do sprzedaży terenów pod nowy stadion piłkarski. Jednak dwóch przedstawicieli rady nabrało wątpliwości i wstrzymali procedurę.

Reklama

Pod koniec lutego rada miasta Grimsby jednogłośnie poparła plan sprzedaży terenów przy Peaks Parkway. Działkę ma kupić deweloper Extreme Leisure, który zbuduje tu wart 250 mln funtów (1,2 mld zł) kompleks komercyjny.

Częścią projektu będzie stadion dla 14 tys. widzów, który zostanie następnie wydzierżawiony na 999 lat klubowi Grimsby Town FC. Lutowa decyzja radnych daje Extreme 5 lat na kupno terenu od samorządu.

Grimsby Town FC

Teraz jednak dwóch radnych z Partii Liberalno-Demokratycznej nabrało wątpliwości i postanowili zgłosić zastrzeżenie do planu. Andrew DeFreitas i Ian Barfield zwracają uwagę, że Extreme nigdy nie budowało tak dużego projektu, o stadionie nie wspominając.

Dlatego trzeba poddać plany szczegółowej ocenie. Przypominają też, że oddanie terenu uniemożliwi późniejszą rozbudowę cmentarza, a co do zasady nie powinno się z taką łatwością oddawać tak dużych terenów zielonych pod zabudowę.

Ich sprzeciw oznacza, że plany czeka teraz analiza przez miejską komisję ds. regeneracji, środowiska i budownictwa. Pierwsze posiedzenie zaplanowano na najbliższy wtorek 21 marca.

Reklama