Turek: Liczą na wymianę boisk Stadionu 1000-lecia

źródło: Turek.net.pl / iTurek.net; autor: michał

Turek: Liczą na wymianę boisk Stadionu 1000-lecia Urząd miasta w Turku wyda w tym roku 20 tys. zł na dokumentację i liczy na wsparcie z Ministerstwa Sportu. Cel to wymiana nawierzchni dwóch boisk na Stadionie 1000-lecia.

Reklama

Podczas zeszłotygodniowej sesji rady miasta w Turku jednogłośnie przyjęto zmiany w budżecie związane z przebudową Stadionu 1000-lecia. Na razie przesunięcie środków jest skromne – to 20 tys. zł na opracowanie dokumentacji projektowej, z którą można zgłosić się po dofinansowanie do Ministerstwa Sportu i Turystyki.

MSiT może dołożyć Turkowi do 50% kosztów, ale nie chodzi tu o całkowitą przebudowę stadionu, wraz z trybunami. Na razie miasto chce wymienić płyty boiska głównego i bocznego.

Całkowita przebudowa obiektu nie wchodzi w tej chwili w grę, choć była kilkakrotnie zapowiadama w minionych kadencjach. To koszt co najmniej kilkunastu milionów, a inwestycji nie popiera obecny burmistrz Turku Romuald Antosik.

Jego zdaniem nie ma zapotrzebowania na tak rozległe prace. Zamiast tego chce on inwestować w inne miejskie obiekty, służące wielu dyscyplinom sportu tereny przy Armii Krajowej.

Stadion 1000-lecia© Tur Turek

Reklama