Toruń: Kibice Elany proponują nowy stadion

źródło: własne | MK; autor: michał

Toruń: Kibice Elany proponują nowy stadion Stowarzyszenie Kibiców Elany Toruń zamierza sfinansować makietę, by pokazać, jakiego stadionu chcieliby dla swojego klubu. Wybrali już najlepsze miejsce pod taką inwestycję.

Reklama

Elana Toruń gra na modernizowanym w 2010 roku stadionie przy ul. Bema. Na potrzeby III Ligi (czwarty poziom) to zdecydowanie wystarczający obiekt, ale w przypadku awansu z powrotem na szczebel centralny warto pomyśleć o zmianach.

Kibice Elany właśnie zaczęli publiczną dyskusję o potrzebie budowy nowego stadionu. Ich zdaniem to rozwiązanie będzie korzystniejsze niż dalsza przebudowa lekkoatletycznego obiektu używanego aktualnie.

Stowarzyszenie Kibiców Elany Toruń (SKET) przeanalizowało kilka lokalizacji w całym mieście i wybrali jedno ich zdaniem najlepsze miejsce. To tzw. Plac Cyrkowy na wschodzie Torunia, teren bardzo dobrze skomunikowany. Działka jest własnością miasta i przeznaczona pod użytek sportowo-rekreacyjny, więc nadaje się dla stadionu.

Toruń

Jaki miałby być? […] Naszym zdaniem Stadion Piłkarski w Toruniu dla 7-9 tys. kibiców jest wystarczający i w razie potrzeby już na etapie projektowania można zostawić możliwość rozbudowy o parę tysięcy miejsc – czytamy na profilu facebookowym SKET.

Członkowie stowarzyszenia chcą teraz przygotować makietę stadionu o wymiarach 1,5x2m, by pokazać radnym i urzędnikom magistratu, co mają na myśli. Nie mają środków na stworzenie kompletnej koncepcji, dlatego wybrali trzy pierwowzory, na podstawie których chcą przygotować model. To budowane właśnie stadiony w Szombathely (Węgry) i Schaffhausen (Szwajcaria), a także gotowa już Bravida Arena w Szwecji. Po wyborze najpopularniejszego wśród fanów wzorca ma się odbyć zbiórka pieniędzy na makietę.

Reklama