Szwajcaria: Coraz bliżej budowy w Aarau

źródło: aargauerzeitung.ch

Szwajcaria: Coraz bliżej budowy w Aarau A więc jednak, po ponad 8 latach od stworzenia koncepcji wszystko wskazuje na to, że w Szwajcarii w końcu powstanie kolejny nowoczesny stadion. Tym razem dla FC Aarau.

Reklama

Jak informuje „Aargauer Zeitung” firma HRS Real Estate wykupiła działkę tuż obok planowanego od kilku lat stadionu. Coraz bliżej ma być też podpisania umowy z siecią Migros, która miałaby na stadionie zarządzać sklepem wielkopowierzchniowym (pod boiskiem). Wszystko to zwiastuje przygotowania do budowy nowego stadionu w Torfeld Süd.

Torfeld Sud

Projekt powstał jeszcze w 2008 roku, ale od tego czasu był wielokrotnie wstrzymywany przez bardzo niewielką grupę przeciwników, ostatecznie ograniczoną do jednej osoby! W 2016 ostatecznie oddalono skargi mieszkańca, ale sprawa dotarła aż do sądu federalnego w Lozannie.

Aktualnie HRS przygotowuje zaktualizowany budżet. Ponieważ projekt stał w miejscu przez kilka lat, jego koszt z pewnością wzrośnie. Pytanie tylko o ile. W wariancie pesymistycznym miało to być 15 mln franków, ale być może skończy się na zaledwie 3 milionach (które trzeba doliczyć do 36 mln planowanych wcześniej). Szczegółowy budżet powinien być znany latem.

Torfeld Sud

Reklama