Szkocja: Nowy stadion Aberdeen podzielił mieszkańców

źródło: EveningExpress.co.uk; autor: michał

Szkocja: Nowy stadion Aberdeen podzielił mieszkańców Ogromnym zainteresowaniem cieszył się proces konsultacji w sprawie nowego stadionu Aberdeen FC. Prawie 9 tysięcy osób (!) przesłało swoje poparcie lub sprzeciw wobec inwestycji. Podział jest prawie pół na pół!

Reklama

Planowany stadion przy zachodniej obwodnicy Aberdeen rozbudził emocje u mieszkańców miasta i pobliskich wsi. Wczoraj o północy upłynął termin zgłaszania do niego uwag, tak pozytywnych, jak negatywnych. Efekt jest rzadki w swojej skali, aż 8941 osób zdecydowało się zabrać głos! Z uwagi na duże zainteresowanie wydłużono nawet okres konsultacji.

Aberdeen Kingsford Stadium

Cieszy nas, że przepisowy czas konsultacji już za nami i że, wraz z zakończeniem o północy, zademonstrował silne poparcie ze strony mieszkańców i innych interesariuszy – stwierdził wiceprezes Aberdeen FC George Yule.

Jednak jego słowa są trochę życzeniowe. Poparcie dla stadionu co prawda jest duże, ale tylko minimalnie przewyższa równie silny sprzeciw. W sumie wpłynęło 4498 głosów za i aż 4443 przeciwko inwestycji. To różnica dosłownie 55 głosów przy prawie 9 tysiącach wypowiedzi.

Teraz lokalne władze muszą przeanalizować ogromny materiał zgłoszony podczas konsultacji, ale wśród głównych uwag zgłaszanych do proponowanego 20-tysięcznika jest ingerencja w pas zieleni oraz strach przed napływem chuliganów z miasta do wsi wokół obiektu.

Aberdeen Kingsford Stadium

Reklama