Sosnowiec: Decyzja o powołaniu spółki na dniach?

źródło: Sosnowiec.Wyborcza.pl; autor: michał

Sosnowiec: Decyzja o powołaniu spółki na dniach? Już jutro radni będą dyskutować na komisji o powołaniu spółki do budowy stadionu i dwóch hal. We wtorek sprawą ma się zająć pełny skład rady miasta.

Reklama

Jutro połączone komisje budżetu i rozwoju rady miasta w Sosnowcu zajmą się uchwałą w sprawie powołania spółki, która zrealizuje Zagłębiowski Park Sportowy. Z kolei we wtorek nad tą uchwałą pochylą się radni podczas XLII sesji Rady Miasta. Do zmiany jest też plan zagospodarowania przestrzennego dla Górki Środulskiej, gdzie ma stanąć kompleks sportowo-rekreacyjny.

Zagłębiowski Park Sportowy

Jak dowiedziała się „Gazeta Wyborcza”, na razie wiadomo, że kapitał zakładowy miejskiej spółki z o.o. ma wynieść 200 tys. zł. Pełnię własności będzie mieć samorząd, tj. 200 udziałów w spółce o wartości nominalnej 1000 zł każdy, obejmie miasto Sosnowiec.

Poza powołaniem spółki zajmującej się realizacją projektu Sosnowiec ma do ustalenia, jak będzie finansowany kompleks wart ok. 150 mln zł. Szczegóły na ten temat mają pojawić się właśnie podczas wtorkowej sesji.

Zagłębiowski Park Sportowy

W tym roku budowa nowego stadionu, hali i krytego lodowiska na pewno nie zdąży ruszyć, ponieważ firma JSK Architekci otrzymała czas na zaprojektowanie całości do końca 2017. Dopiero wtedy będzie można przejść do przetargu, który pozwoli oszacować dokładną cenę za budowę jednego z największych polskich kompleksów sportowych.

Na razie architekci otrzymali od miasta pełny spis roślinności, która występuje na Górce Środulskiej. To oni zdecydują, ile z drzew zostanie wyciętych, przesadzonych, a ile zachowanych bez zmian. W sumie tereny na Środuli porasta ok. 6 tys. drzew, a warto pamiętać, że koncepcja JSK Architekci zakłada wpisanie stadionu (12 tys. miejsc) i obu mniejszych aren w istniejącą zieleń.

Zagłębiowski Park Sportowy

Reklama