Moskwa: Nie uda się otworzyć VTB Areny na czas, ale będzie Barcelona?

źródło: TASS.ru / Izvestia.ru

Moskwa: Nie uda się otworzyć VTB Areny na czas, ale będzie Barcelona? Miał być wielki mecz otwarcia w urodziny Lwa Jaszyna. Nie będzie, nie zdążą z odbiorami. Za to na początek 2018 zapraszają słynną Barcelonę do Moskwy.

Reklama

Moskiewska VTB Arena miała zostać otwarta 22 października tego roku. Jeden z najbardziej unikalnych nowoczesnych stadionów świata miał tę datę wpisaną nie przypadkowo. To rocznica urodzin bramkarza Lwa Jaszyna, wielka legenda ZSRR i Dynama Moskwa.

Niestety, tempo prac budowlanych pokrzyżowało plany. Kierownik projektu Andrij Pieriegudow zapewnił, że budynek będzie ukończony na czas, ale nie będzie kiedy zrobić rozruchu, by bezpiecznie zaprosić widzów.

VTB Arena

Dlatego jest zmiana planów. 22 października goście będą mogli odwiedzić stadion, ale nie odbędzie się mecz. Za to spotkanie na otwarcie przesunięto na początek 2018 roku, kiedy do Moskwy może przyjechać nawet FC Barcelona. Zaproszenie już wysłane, rozmowy trwają.

Zmiana terminu otwarcia ma swoje dobre strony w warstwie symbolicznej. Inauguracja nastąpi 90 lat po  otwarciu starego stadionu Dynama, a do tego 10 lat po jego zamknięciu.

Nowa VTB Arena ma być jednym ze stadionów treningowych Mundialu 2018 i z pojemnością 26,3 tys. widzów stanie się piątym największym stadionem piłkarskim Moskwy. Jako jedyny na świecie będzie zamknięty w jednej bryle (i w obrysie starego obiektu) z dużą halą widowiskową dla hokejowego Dynama.

VTB Arena

Reklama