Londyn: QPR potwierdza nowe plany stadionowe

źródło: własne | MK; autor: michał

Londyn: QPR potwierdza nowe plany stadionowe Wyprowadzka do Old Oak jest już poza zasięgiem, dlatego QPR chce zbudować nieco mniejszy stadion, na 30 tys. miejsc. I do tego bliżej 113-letniego Loftus Road.

Reklama

Od 2014 ich plan przeprowadzki do Old Oak jest w zawieszeniu, ponieważ większość ziem należy do dealera samochodów Cargiant, który nie zamierza ich sprzedawać. Dlatego QPR zapomnieli już o planach budowy 40-tysięcznika prawie 2 km na północ od Loftus Road. Nie oznacza to jednak, że zamierzają zostać w miejscu, gdzie grają od dokładnie 100 lat.

Loftus RoadFot: Paul Arps (cc: by)

Dziś dyrektor wykonawczy Lee Hoos zapowiedział, że QPR chcą zbudować nieco mniejszą arenę, dla 30 tys. widzów, w miejscu lekkoatletycznego Linford Christie Stadium. Oczywiście obiekt nie będzie miał bieżni – ta zostałaby przeniesiona na boczne boisko.

Zanim jednak przedstawimy konkretne plany dla tego terenu zamierzamy przeprowadzić konsultacje z kibicami, mieszkańcami, szkołami i organizacjami charytatywnymi z okolicy, by ustalić jak najlepiej osiągnąć nasze cele – powiedział Hoos.

Loftus Road

Reklama