Łódź: Ogromne zainteresowanie zwiedzaniem na Widzewie

źródło: własne | MK

Łódź: Ogromne zainteresowanie zwiedzaniem na Widzewie Wczoraj rozpoczęły się zapisy na zwiedzanie nowego stadionu. Wczoraj też się zakończyły, ponieważ zainteresowanie okazało się zbyt duże.

Reklama

Wczoraj o 19:10 rozpoczęły się zapisy na dni otwarte nowego Stadionu Miejskiego przy Piłsudskiego (10-12 lutego). Decyzję o konieczności zapisów miasto i Widzew podjęli z powodu ogromnej liczby chętnych. Wstęp jest bezpłatny, ale trzeba podać dane i przynieść dokument tożsamości.

Stadion Widzewa© Mosty Łódź

Decyzja okazała się słuszna, ale zapisy ogłoszono w ostatniej chwili, a trwały… niecałą godzinę. Przypomnijmy – zaczęły się o 19:10, a o 20:00 nie dało się już zapisać! Pomimo utworzenia zorganizowanych grup (po 30 osób) wchodzących na stadion co 15 minut, wszystkie terminy od piątku do niedzieli zostały zarezerwowane w mgnieniu oka.

Widzew ogłosił już wczoraj, że w przypadku uzyskania kompletu rezerwacji zwiedzanie zostanie rozpisane również na kolejne dni, ale na razie nie ma informacji, jak spóźnieni kibice mogą dostać się do środka. Sytuacja zaowocowała dużym niezadowoleniem osób, które nie zdołały dokonać rezerwacji, wyrażonym na facebookowym profilu Widzewa.

Umowa spóźniona, ale jest

W zeszłym tygodniu zapowiadano, że tuż po odebraniu stadionu od wykonawca (3 lutego) miasto podpisze umowę ze swoją spółką MAKiS (Miejska Arena Kultury i Sportu). To właśnie MAKiS ma zarządzać stadionem.

Umowa została jednak podpisana dopiero wczoraj, co zostawia stosunkowo niewiele czasu na porozumienie pomiędzy MAKiS a Widzewem. Klub będzie dzierżawcą stadionu, a pierwszy mecz zaplanowano na 18 marca. Fani Widzewa kupili już ponad 8300 karnetów na rundę wiosenną!

Reklama