Katar 2022: Jest wykonawca dla nieznanego stadionu

źródło: DailySabah.com

Katar 2022: Jest wykonawca dla nieznanego stadionu Wciąż nie wiemy, jak będzie wyglądał, ale wiemy, kto i za ile go zbuduje. Tajemniczy projekt w miejscu „podziemnego stadionu” w Dausze ma już wykonawcę. Tak, to trochę skomplikowane.

Reklama

Turecka firma Tekfen Holding A.Ş. poinformowała, że wkrótce podpisze kontrakt na budowę Al Thumama Stadium w Dausze. Koncern z siedzibą w Stambule potwierdził, że gospodarze z Kataru zaprosili konsorcjum Tekfen – Al Jaber Engineering do realizacji tego projektu, przewidzianego w trybie „pod klucz”.

Al Thumama Stadium będzie kosztował 1,25 mld rijali (1,4 mld zł). To ogromna suma biorąc pod uwagę, że jego pojemność będzie wynosić 40 tys. tylko na Mistrzostwa Świata 2022, a później spadnie do 20 tysięcy.

Przypomnijmy, że stadion Al Thumama stanie w miejscu porzuconego projektu „podziemnego stadionu” The Wall Stadium, na południu Dauhy. Już dziś istnieje tam kompleks 4 boisk treningowych, który wraz ze stadionem ma się stać jednym z najlepszych centrów sportowych w Katarze.

Wciąż nie znamy jednak ostatecznej koncepcji stadionu. Ta ma zostać pokazana w nadchodzących miesiącach.

Wall Stadium / Al Thumama Stadium

Reklama