Gdańsk: Coraz bliżej kompleksu przy Stadionie Energa

źródło: Trojmiasto.pl; autor: michał

Gdańsk: Coraz bliżej kompleksu przy Stadionie Energa Na dodatkowe obiekty rozrywkowe przy Stadionie Energa poczekamy pewnie do 2023 roku, ale już w najbliższych miesiącach ma się rozstrzygnąć, kto je zbuduje – relacjonuje Trójmiasto.pl.

Reklama

Zarządzająca Stadionem Energa miejska spółka Arena Gdańsk ogłosiła konkurs na partnera wielkiego projektu. Chodzi m.in. o park rozrywki, aquapark, ogród tropikalny, centrum odnowy biologicznej i hotel o planowanej łącznej powierzchni ponad 21 tys. m2. To tylko funkcje proponowane obok stadionu, te ostateczne będą zależały od partnera.

Stadion Energa

Do 28 kwietnia zainteresowani mogą składać oferty, w których będą musieli udokumentować swoje doświadczenie w realizacji i zarządzaniu (przynajmniej dwuletnim) obiektami rozrywkowymi o wartości co najmniej 100 mln zł. Ale to da tylko 15 proc. punktów przy ocenie oferty. Pozostałe 85 proc. można zgarnąć przygotowując koncepcję zagospodarowania przestrzeni przy stadionie.

Jak wylicza Trójmiasto.pl, na realizację pięknych planów z wizualizacji trzeba będzie poczekać. Najpierw do końca maja zgłoszenia będą analizowane. Następnie jeden z oferentów przejdzie do kolejnego etapu. Otrzyma czas do końca sierpnia na opracowanie harmonogramu budowy i jej finansowania oraz sporządzenie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej i biznesowej.

Do 29 września trwać będzie opiniowanie tych elementów oraz negocjowanie ostatecznych warunków umowy. Po ich zakończeniu umowa ma zostać podpisana w ciągu 90 dni (najpóźniej pod koniec grudnia).

Budowa pierwszych obiektów musi rozpocząć się nie później niż w ciągu 12 miesięcy od podpisania umowy, a termin oddania do użytku ostatniego obiektu nie może przekroczyć 5 lat.

Arena Gdańsk wniesie do projektu tereny inwestycyjne o łącznej powierzchni 46,6 tys. m2 (rynkowa wartość ok. 50 mln zł), z kolei inwestor prywatny wyda 200-300 mln zł na przygotowanie tam uzgodnionych funkcji wypoczynkowo-komercyjnych.

Reklama