Edynburg: Hearts wkrótce zaczną palowanie

źródło: HeartsFC.co.uk; autor: michał

Edynburg: Hearts wkrótce zaczną palowanie Rozbudowa Tynecastle zaczyna nabierać coraz bardziej realnych kształtów. Nad starą trybuną wisi już nowy dach, a na jej zapleczu niedługo wystartują prace budowlane.

Reklama

Do września tego roku ma być gotowa, więc najwyższy czas zabrać się do pracy. Nowa trybuna wschodnia na Tynecastle jeszcze nie rośnie, ale już prawie dwa tygodnie minęły od pewnego istotnego kroku. Ponieważ jeszcze Wam o nim nie pisaliśmy, czas się poprawić…

Chodzi o podniesienie głównej kratownicy dachu, która zawisła nad starą trybuną 9 lutego. Ważąca 85 ton konstrukcja upodabnia wschodnią stronę do trzech pozostałych, co widać doskonale poniżej:

Tynecastle, complete with the new Main Truss, is basking in sunshine this morning !

Opublikowany przez HeartofMidlothianFC na 3 lutego 2017

Już w nadchodzącym tygodniu czekają nas kolejne zmiany. Heart of Midlothian zapowiadają rozpoczęcie palowania i prac fundamentowych właśnie za tydzień. Nie oznacza to, że kibice nie będą mogli wejść na najstarszą trybunę Tynecastle. Zmiany mają jednak wpływ na drogi dojścia dla kibiców, które wyznaczono tymczasowo, by ominąć miejsce prowadzenia wykopów.

Dzięki wartej 12 mln funtów (ok. 60 mln zł) przebudowie Hearts pozbędą się jedynej trybuny z dużą liczbą miejsc o ograniczonej widoczności, a pojemność stadionu wzrośnie z 17,5 tys. do ponad 20 tysięcy krzesełek.

Co ciekawe, klub zapowiedział też, że zamierza zainwestować w pierwszą od 18 lat (!) wymianę murawy. Prace już zlecono firmie SIS Pitches i mają być przeprowadzone do 1 marca.

Tynecastle© Heart of Midlothian FC

Reklama