Wrocław: Śląsk liczy na wzrost widowni, obniża ceny

źródło: SlaskWroclaw.pl / własne | MK

Wrocław: Śląsk liczy na wzrost widowni, obniża ceny Śląsk i Stadion Wrocław wiosną powalczą, by kibice liczniej przychodzili na trybuny. Wyjście na mecz będzie jedną z tańszych rozrywek Wrocławia. Cel to podniesienie widowni o ok. 500 osób.

Reklama

W minionych latach współpraca Śląska Wrocław z operatorem Stadionu Wrocław nie zawsze była idealna, mówiąc delikatnie. Dziś oba podmioty podkreślają zdecydowaną współpracę, by poprawić wyniki. Boisko zweryfikuje pozycję w tabeli, ale niezależnie od tego cel na rundę wiosenną to podniesienie widowni.

Na razie Śląsk w Ekstraklasie radzi sobie średnio, gromadząc 9985 osób co mecz. Porównanie do reszty ligi wypada nieźle, ale tylko raz w tym sezonie udało się zapełnić więcej niż połowę dostępnych miejsc (22 004 osoby przeciwko Legii). Najniższa widownia to z kolei 4001 widzów na meczu z Pogonią Szczecin, czyli niewiele ponad 10% pojemności.

Stadion Wrocław© pano360.pl / Klub Kibica RP

Nic dziwnego, że już pod koniec 2016 klub obniżył ceny biletów, a teraz ruszył z ofensywą karnetową. W rundzie wiosennej i finałowej będzie naprawdę tanio, skoro nawet osoba przychodząca po raz pierwszy może kupić karnet za 120 zł (czyli 15-17 zł za każdy mecz, zależnie od terminarza rundy finałowej). Stali bywalcy zapłacą jeszcze mniej, a przy uwzględnieniu ulg karnet można mieć już za 50-60 zł, niezależnie od trybuny. Szczegółowy cennik można znaleźć pod tekstem.

Dlaczego tak tanio?

Cel jest jasny: przyciągnąć więcej ludzi. – Po prostu troszkę pozytywniej, może żeby się udało 500 osób więcej na stadion ściągnąć. Taka jest idea – mówi skromnie prezes Śląska Krzysztof Hołub. Dzięki zmianom ceny wstępu na Stadion Wrocław należą do najniższych dla rozrywki rodzinnej we Wrocławiu. Dzieci do lat 13 wchodzą za darmo, uczniowie do 18 roku życia i seniorzy za 10 zł, a w karnecie ta cena spada jeszcze niżej.

Poza przyjaźniejszą polityką cenową Śląsk i Stadion rozpoczęły akcję zwiedzania areny w towarzystwie legend wrocławskiej piłki. Podczas pierwszego wspólnego spaceru po stadionie w minioną sobotę gości oprowadzali Tadeusz Pawłowski i Dariusz Sztylka.

Kolejna zmiana to poszerzenie sektora rodzinnego. Od teraz miejsce w nim znajdą też – za darmo – podopieczni Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław. Podczas każdego meczu w sektorze będą też obecni piłkarze Śląska.

Na najmłodszych fanów czekał będzie zespół animatorów – zajmie się przygotowaniem gier i zabaw, a także przeprowadzi konkursy z nagrodami. W strefie gier video wszyscy chętni będą mogli spróbować swoich sił w popularnej grze FIFA 17 na konsolach Xbox. Natomiast kiedy na zewnątrz zrobi się już cieplej, Śląsk planuje cykliczne organizowanie rodzinnych pikników przed stadionem.

Dla VIP-ów też taniej

Stadion Wrocław wprowadza na mecz z Wisłą promocyjne ceny pakietów VIP. Miejsca Biznesowe dostępne są już od 250 zł netto / osobę, atrakcyjnie wyceniono również miejsca do Klubu Diamentowego - od 400 zł netto/szt.  Nowością w ofercie jest Pakiet Rodzinny (dwoje dorosłych plus dwójka dzieci do 12 roku życia) w cenie już od 700 zł netto za sztukę.

Przy zakupie Loży Super VIP zyskuje się możliwość zaproszenia dwóch osób więcej – czyli 12 + 2, wprowadzono także nowe, niższe ceny  wynajmu loży SKYBOX dla 12 osób.  Miejsca VIP zapewniają najlepszą widoczność płyty boiska, wliczony w cenę catering bez limitu i gwarantowane miejsce parkingowe VIP  (przy zakupie co najmniej 2 biletów).

Stadion Wrocław

Stadion Wrocław

Reklama