USA: Hawaje mogą dostać stadion na 40 tysięcy

źródło: Khon2.com

USA: Hawaje mogą dostać stadion na 40 tysięcy Kryta widownia dla 30-40 tysięcy osób – taki może być nowy stadion futbolowy na Hawajach. Ten dotychczasowy wymaga zmiany, ale pytanie, czy proponowane rozwiązanie jest najlepsze.

Reklama

Honolulu to jedno z miast, o których nigdy jeszcze nie pisaliśmy w tym serwisie. Nie zmienia to faktu, że Aloha Stadium ma swoją (jeszcze starą i ubogą) prezentację na Stadiony.net. Aktualnie ten największy stadion Hawajów mieści ok. 50 tys. widzów, ale jego konstrukcja ma już ponad 40 lat i wymaga zmian.

Aloha StadiumTaka potrzeba była sygnalizowana już w 2016, ale teraz wreszcie wiemy, jak mógłby wyglądać następca. To oczywiście bardzo wstępne szkice, ale założenia projektu są w nich ukazane bardzo dobrze. Pojemność ma spaść z 50 do ok. 30-40 tys. miejsc, z których większość ma się znaleźć pod dachem.

Wizja ma poparcie Stadium Authority, publicznej spółki zarządzającej obiektem. Dotychczasowy stadion jest wciąż bezpieczny i spełnia wymogi, ale w dłuższej perspektywie będzie i drogi w utrzymaniu, i coraz mniej dostosowany do potrzeb.

Dlatego właśnie trwa ustalanie wytycznych dla przyszłego zagospodarowania terenu w Pearl Harbor, gdzie dziś stoi Aloha Stadium. Na powstanie projektu i samą budowę trzeba będzie poczekać nawet kilka lat.

Aloha Stadium

Reklama