Stadion Roku 2016: Nominacje czas zacząć!

źródło: własne | MK; autor: michał

Stadion Roku 2016: Nominacje czas zacząć! Przez najbliższych 10 dni oczekujemy na Wasze zgłoszenia w nadchodzącym konkursie Stadion Roku 2016. Swoją listę już mamy, teraz czas poznać Wasze typy.

Reklama

Jak co roku, styczeń to okres, w którym zapraszamy Was do zgłaszania nominacji, a następnie głosowania na Stadion Roku. W 2017 konkurs rozpoczynamy nieco później i dajemy Wam więcej czasu zarówno na nominowanie, jak i głosowanie.

Jak i kiedy nominować?

Proces nominacji zaczyna się dziś (16.01) i, podobnie jak przed rokiem, możecie skorzystać z każdego dostępnego środka komunikacji z nami, by zaproponować stadion, któremu należy się nominacja. W grę wchodzi więc Facebook i Twitter, a jeśli z nich nie korzystacie – email.

Lista tych zaakceptowanych znajduje się pod tym tekstem i będzie aktualizowana raz na dobę aż do 26 stycznia (włącznie). Jeśli swojego faworyta widzicie na liście, nie musicie go już zgłaszać – liczba zgłoszeń nie ma wpływu na uwzględnienie stadionu, wystarczy jedna wiadomość spełniająca warunki.

Po weryfikacji wszystkich zgłoszeń, przygotujemy kompletną listę stadionów, spośród których wybrany zostanie Stadion Roku 2016. Przygotowana przez nas robocza lista ma ponad 30 stadionów (to był owocny rok!), zobaczymy ile zgłosicie Wy.

Jakie stadiony mogą być nominowane?

By Wasze nominacje zostały przyjęte, muszą spełniać kilka prostych wymogów. Te od lat pozostają niezmienne i można je znaleźć poniżej. Nominowane mogą być tylko stadiony, które:

  • powstały od podstaw lub przeszły kompletną przebudowę;
  • zostały w całości otwarte dla publiczności pomiędzy 1 stycznia 2016 a 31 grudnia 2016;
  • mieszczą nie mniej niż 10 tys. widzów i umożliwiają grę w piłkę nożną.

Kiedy głosujemy?

Proces nominacji zamykamy 26 stycznia o północy, a już 27 stycznia opublikujemy pełną listę zweryfikowanych nominacji. Głosowanie Publiczne rozpocznie się 30 stycznia i potrwa do 3 marca włącznie. Równolegle swoje głosy oddadzą członkowie Jury. Wyniki obu głosowań poznamy 6 stycznia (Głosowanie Jury) i 7 stycznia (Głosowanie Publiczne).

Lista nominacji

Reklama