Holandia: Nikt nie usłyszy zarzutów po katastrofie w Enschede

źródło: DutchNews.nl; autor: michał

Holandia: Nikt nie usłyszy zarzutów po katastrofie w Enschede Żadna z osób odpowiedzialnych za prowadzenie budowy stadionu w Enschede nie usłyszy zarzutów za zawalenie się dachu, wskutek którego zginęły dwie osoby.

Reklama

Prokuratura postanowiła, że nie będzie zarzutów kryminalnych dla wykonawców, którzy doprowadzili do katastrofy na De Grolsch Veste. Dwie firmy wykonawcze przyjęły ugodę, w ramach której zapłacą po 50 tys. € kary oraz po 75 tys. € na fundusz dla rodzin ofiar.

Wcześniej w styczniu podobny krok prokuratura podjęła z odpowiedzialnymi personalnie kierownikiem budowy i inżynierem kontraktu, którzy również nie usłyszeli zarzutów.

Trwające już prawie 6 lat śledztwo wykazało, że dach układany nad widownią De Grolsch Veste nie spełniał wymogów, a wykonawcy nie przestrzegali zasad BHP, powodując zagrożenie na placu budowy.

Do tragedii w Enschede doszło 7 lipca 2011 roku. Dach nad południową trybuną De Grolsch Veste zawalił się w trakcie układania poszycia. Wskutek wypadku zginęło dwóch pracowników, Peter Burgers (24 lata) i Dave Nijkamp (31 l.).

De Grolsch VesteFot: RTV Oost

Reklama