Drezno: Dynamo rozbuduje swój stadion?

źródło: Bild.de

Drezno: Dynamo rozbuduje swój stadion? Już w trzeciej lidze byli znani z wyjątkowo licznej widowni. Po awansie do 2. Bundesligi stadion okazuje się ciasny i czas myśleć o rozbudowie. Pierwsze rozmowy trwają – sygnalizuje „Bild”.

Reklama

Po 9 meczach w 2. Bundeslidze Dynamo Drezno nie walczą o awans, ale o bilety czasami walczyć trzeba. Średnia widownia na DDV-Stadion to 28 763 osoby co mecz, czyli trybuny zapełniają się w prawie 90%. Tymczasem ambicje sięgają najwyższej niemieckiej ligi, w której aktualne 32 tysiące z pewnością nie wystarczą.

Według informacji dziennika „Bild” od połowy grudnia trwają negocjacje w sprawie rozbudowy, a miasto i inwestor (BAM Sports) przygotowują studium wykonalności. Nie ma na razie informacji, o ile mógłby urosnąć stadion, ale wiadomo już, że rozbudowa jest możliwa z trzech stron. Jedynie główna trybuna na wschodzie nie ma już miejsca na dalsze sektory.

Najbardziej prawdopodobny jest demontaż dachu i dobudowa drugiego poziomu (lub przedłużenie tego dolnego) nad jedną lub kolejnymi trybunami.

DDV-Stadion

To nie jest oficjalna wizualizacja. Ten poglądowy obraz przygotowaliśmy na Stadiony.net, by lepiej pokazać możliwy scenariusz rozbudowy. W takim wariancie konieczne byłoby przesunięcie boiska treningowego (najpewniej i tak musiałoby zostać przeniesione w przypadku rozbudowy), a widownia urosłaby z 32 do ok. 37 tys. miejsc.

Reklama