Drezno: Dynamo może rozbudować aż do 46 tysięcy!

źródło: TAG24.de; autor: michał

Drezno: Dynamo może rozbudować aż do 46 tysięcy! Dwa, a nawet trzy poziomy widowni. Do tego prawie 14 tysięcy miejsc w „młynie”, łączna pojemność prawie 46 tysięcy miejsc. A to wszystko za marne 25 mln €. Nie brzmi zbyt pięknie?

Reklama

Od jakiegoś czasu mówi się o rozbudowie w Dreźnie. Regionalny saksoński dziennik „Morgenpost” poinformował, że dotarł do gotowego już studium wykonalności rozbudowy DDV-Stadionu. Na dowód prezentuje wizualizacje, choć tylko skany z wersji papierowej.

Według danych zdobytych przez dziennikarzy stadion Dynama Drezno można bezpiecznie powiększyć aż o 13 709 miejsc na widowni, co daje nową maksymalną pojemność na poziomie aż 45 775 miejsc siedzących i stojących!

DDV-Stadion

Tak ogromny wzrost miałby być osiągalny dzięki dodaniu jednego poziomu za bramkami (20 rzędów) oraz aż dwóch poziomów wzdłuż zachodniej strony boiska (10 i 8 rzędów). Podzielenie zachodniej nadbudowy na aż dwa strome balkony to efekt braku miejsca za trybuną. Dzięki ścieśnieniu 18 rzędów na dwóch poziomach nie trzeba by likwidować boiska treningowego przy stadionie.

Przeprowadzenie wszystkich tych prac oznacza odpowiednio 600 nowych miejsc VIP, 2237 dodatkowych miejsc w sektorze gości, 6164 miejsca zwykłe i kolejne 4708 miejsc w K-Block, czyli sercu dopingu. Ta trybuna już dziś mieści 9055 osób, więc po powiększeniu miałaby aż 13 763 miejsca.

Całość zmian, i to najbardziej zaskakująca część, miałaby pochłonąć zaledwie 25 mln € (110 mln zł). Biorąc pod uwagę wyzwanie związane z demontażem dachu i organizacją meczów w trakcie prac te szacunki wydają się bardzo optymistyczne.

DDV-Stadion

DDV-Stadion

Reklama