Czechy: Viktoria Pilzno oficjalnie skończyła przebudowę

źródło: własne | MK; autor: michał

Czechy: Viktoria Pilzno oficjalnie skończyła przebudowę Dwie wieże przy trybunie głównej i renowacja samej trybuny – tak zakończyła się całkowita przebudowa Doosan Areny w Pilźnie.

Reklama

Po pięciu latach udało się sfinalizować kompletną przebudowę stadionu Viktorii Pilzno. Ostatnim etapem była modernizacja głównej trybuny. Widownię odświeżono, pojawiło się nowe centrum dowodzenia czy strefa mediów, ale zdecydowanie najbardziej widoczna zmiana to budowa dwóch wież w narożnikach stadionu.

Struncovy Sady© FC Viktoria Plzen

To właśnie wieże powstawały w latach 2015-2016, gdy trzy nowe trybuny już stały. Zabudowa obu narożników po zachodniej stronie kosztowała ok. 90 mln koron (14,6 mln zł) i dzięki nim stadion jest dziś w pełni domkniętą całością. W nowych pomieszczeniach można znaleźć zaplecze rehabilitacyjne i fizjoterapeutyczne, pokoje hotelowe czy jadalnię dla młodzieży szkolonej przez Viktorię.

Całkowita przebudowa Doosan Areny (znanej powszechnie jako Štruncove Sady) trwała w latach 2011-2016 i pochłonęła 508 mln koron brutto (82,25 mln zł). Za tę cenę Viktoria otrzymała jeden z najlepszych czeskich stadionów piłkarskich, z pojemnością blisko 12 tys. osób.

Klub uznał ten rozmiar za odpowiadający potencjałowi i rzeczywiście liczby to potwierdzają. Aktualnie Viktoria, która jest liderem w tabeli czeskiej ligi, gromadzi co mecz ok. 9980 widzów, najwięcej w kraju.

Struncovy Sady© FC Viktoria Plzen

Reklama