Trabzon: Erdoğan otworzy stadion, mecz w 2017

źródło: 61Medya.com / BordoMavi.net / Karar.com

Trabzon: Erdoğan otworzy stadion, mecz w 2017 Prezydent Turcji osobiście otworzy nowy stadion Trabzonsporu w najbliższą niedzielę. Kibice będą jednak musieli poczekać na rozegranie pierwszego meczu.

Reklama

Do ostatniej chwili fani z Trabzonu nie byli pewni, kiedy będą mogli wejść na stadion Akyazi. Mówiło się o otwarciu przed końcem listopada, miał tu być rozegrany mecz przeciwko Fenerbahçe 26 grudnia, ale żadne z tych przewidywań się nie potwierdziło.

Jedna data pozostaje niezmienna. Oficjalna ceremonia otwarcia odbędzie się 18 grudnia, czyli w najbliższą niedzielę. Kluczową postacią ma być sam prezydent Recep Tayyip Erdoğan, który lubuje się w otwieraniu nowych stadionów w całej Turcji. Każdorazowo zakłada barwy lokalnego klubu, więc można iść o zakład, że i tym razem to zrobi…

Akyazi Stadi

Na niedzielną ceremonię zbudowana została specjalna scena na krzesełkach południowej trybuny. Można ją było konstruować i można będzie składać po pierwszym wielkim wydarzeniu, skoro żaden mecz w tym roku się nie odbędzie. Ale nie ma tego złego, w końcu fani „Bordo-Mavi” mają wielki pojedynek z „Fener” na pożegnanie starego stadionu Avni Akera. Do Akyazi przeniosą się w rundzie wiosennej.

Będzie nowa nazwa?

Akyazi to tymczasowa nazwa dla stadionu, tymczasem trabzoński serwis 61Medya podał informację, że jest już zatwierdzony oficjalny patronat dla areny. Docelowa nazwa ma brzmieć Şenol Güneş Spor Kompleksi, a więc „Kompleks Sportowy Şenola Güneşa”.

Choć aktualnie jest trenerem Beşiktaşu, Güneş urodził się w Trabzonie i jako piłkarz rozegrał w Trabzonsporze ponad 420 meczów. Podobno wybór spodobał się nawet prezydentowi Turcji, a sam Güneş skromnie przyznał, że nie oczekuje takich zaszczytów.

Najszybszy Internet w Turcji

Nowy dom Trabzonsporu zaoferuje nie tylko ok. 41,5 tys. miejsc na widowni. Stadion ma też posiadać najlepsze w kraju połączenie z Internetem, dostępne za darmo dla kibiców. Zapewniła ja firma Turkcell, która rozsiała po obiekcie 514 punktów dostępu i łącznie aż 45 km światłowodu zapewniających każdemu widzowi maksymalną przepustowość 1300 Mbps.

W pakiecie Turkcell dostarczył też 15 dużych ekranów, 396 telewizorów LED, 125 monitorów i 12 interaktywnych kiosków do obsługi fanów.

Trabzon Akyazı Stadı Peyzaj Projesi Uygulaması #trabzonakyazıstadı #akyazıarena #trabzon #landscape #irrigation #hydroseeding #otomatiksulamasistemi #yeşilalançözümleri www.tepepeyzaj.com

Opublikowany przez Tepe Peyzaj na 9 grudzień 2016

Reklama