San Sebastian: Zobacz po kolei, co zrobi Real Sociedad

źródło: własne | MK; autor: michał

San Sebastian: Zobacz po kolei, co zrobi Real Sociedad Wiemy już krok po kroku, jak będzie się zmieniać Estadio Anoeta w San Sebastian. Od przebudowy schodów po układanie ostatniego panelu elewacji. Zapraszamy!

Reklama

Mówiło się o starcie prac po zakończeniu sezonu ligowego, ale nowy harmonogram prac przewiduje rozpoczęcie jeszcze w trakcie rozgrywek. W ponad dwa lata stadion lekkoatletyczny w San Sebastian zmieni się w większą i bardziej zwartą arenę piłkarską. Warto pamiętać, że Real Sociedad nie chce opuszczać swojego domu w trakcie prac, rozważając co najwyżej kilka meczów na San Mames w Bilbao. Oto plany, które wciąż czekają na zielone światło od miasta.

Marzec-lipiec 2017

Budowa nowego Estadio Anoeta rozpocznie się skromnie, by nie przeszkadzać w rozgrywaniu meczów. Najpierw trzeba zmienić położenie części rur biegnących pod stadionem i przebudować zewnętrzne schody, by widzowie mogli wchodzić na obiekt obok zaplanowanych na nim prac. Wspomniane prace to przede wszystkim fundamenty na zewnątrz stadionu pod osiem wysokich kolumn, na których powstanie przyszłe zadaszenie.

Anoeta

Lipiec 2017 – lipiec 2018

W sezonie 2017/18 Anoeta będzie mieściła wyraźnie mniej widzów niż dotąd, pojemność spadnie o ok. 7 tys. krzesełek po odcięciu trybuny południowej. Przez cały okres widownia będzie liczyła ok. 25 tys. miejsc. Na start kolejnego sezonu będzie już gotowa nowa trybuna południowa, ale pojemność znów spadnie po przejściu ekip budowlanych za przeciwległą bramkę.

Istotne w tym etapie jest stworzenie nad całym istniejącym stadionem szkieletu głównych kratownic.

Estadio Anoeta

Maj – sierpień 2018

Podczas gdy prace nad południową trybuną będą dobiegały końca, po zakończeniu sezonu 2017/18 robotnicy wejdą też na boisko. W ciągu zaledwie trzech miesięcy boisko zostanie obniżone, a trybuny wschodnia i zachodnia otrzymają całkiem nowy dolny poziom, znacznie przybliżony do boiska.

Estadio Anoeta

Sierpień 2018 – sierpień 2019

Po oddaniu nowej południowej trybuny tymczasowa pojemność wzrośnie do 32 tys. miejsc, a dokładnie taka sama trybuna powstanie po północnej stronie. Dwa poziomy widowni o ponad 20 metrów bliżej boiska niż obecne łuki mają być gotowe przed sezonem 2019/20.

Estadio Anoeta

Maj 2019 – sierpień 2019

W przerwie letniej kolejne zmiany przejdą trybuny wschodnia i zachodnia. Najpierw zburzone zostaną w komplecie dotychczasowe schody kaskadowe prowadzące na górne piętra trybun. Powstaną też dodatkowe powierzchnie użytkowe.

Estadio Anoeta

Wreszcie, jako ostatni element, zostaną stworzone nowe klatki schodowe, a całość pokryje niebieska elewacja, jednolita z tą na nowych trybunach za bramkami. Tak zwieńczy się projekt wart ponad 50 mln € (225 mln zł), którego skutkiem będzie podniesienie standardu dla wszystkich widzów i wzrost pojemności do 42 300 miejsc.

Estadio Anoeta

Reklama