Katowice: Można budować stadion na nowym terenie

źródło: DziennikZachodni.pl; autor: michał

Katowice: Można budować stadion na nowym terenie Fani GieKSy doczekali się: jest pozytywna ocena gruntów, na których ma powstać nowy stadion. Podłoże nie jest idealne, ale można na nim postawić trybuny.

Reklama

Podczas dzisiejszej sesji rady miasta prezydent Marcin Krupa odpowiedział na interpelację radnego Krzysztofa Pieczyńskiego. Ten pytał o wyniki zapowiadanych od dawna badań geologicznych pod nowy stadion GKS-u. Odpowiedź jest optymistyczna.

- Ogólnie można powiedzieć, że teren jest zdatny do przeprowadzenia planowanej inwestycji. Są elementy, które wymagają większych prac, czy uzdatnienia gruntu, ale generalnie mamy pozytywny efekt tych prac. Wiec w miarę posiadanych środków przystępujemy do projektowania tego obiektu – zapowiedział prezydent.

Katowice

W 2017 roku powstanie program funkcjonalno-użytkowy (PFU), w oparciu o znane już wytyczne. Katowice mają otrzymać stadion zdolny pomieścić 12 tys. widzów i z możliwością powiększenia do 15 tys. bez naruszania konstrukcji. Arena ma utrzymać kolorystykę klubową znaną z dzisiejszego stadionu GieKSy, a więc barwy żółta, czarna i zielona mają być reprezentowane w architekturze.

Następnie, w oparciu o PFU, miasto zleci SARP przeprowadzenie konkursu na koncepcję nowego stadionu. Obiekt, wraz z przylegającą halą, ma stanąć na zupełnie nowym terenie w południowo-zachodnich Katowicach.

Stadion GieKSy

Reklama