Częstochowa: Kibice zrobili swoje, czas na radnych

źródło: Rakow.com.pl / DziennikZachodni.pl / KatowickiSport.pl

Częstochowa: Kibice zrobili swoje, czas na radnych Kluby PiS, PO i Mieszkańcy Częstochowy opowiedziały się za przekazaniem pieniędzy na modernizację stadionu Rakowa. Fani patrzą radnym na ręce, ale dla Rakowa „wygrali” już miliony.

Reklama

Podczas czwartkowej sesji Rady Miasta w Częstochowie dyskusja nad modernizacją stadionu była jednym z najbardziej wyczekiwanych punktów. Nie tylko dlatego, że pozycji dotyczącej tego zadania zabrakło w proponowanym budżecie. Również dlatego, że ok. 40 kibiców Rakowa przyszło na salę z transparentem „Jupitery dla Rakowa”.

Zgodnie z przewidywaniami radni w większości opowiadają się za zmianą budżetu na korzyść Rakowa. Klub jest na pierwszym miejscu w tabeli i jeśli awansuje do I Ligi, będzie potrzebował sztucznego oświetlenia oraz częściowego zadaszenia.

Stąd propozycja, by przesunąć na ten cel 4 mln zł, spotkała się z poparciem PiS, PO oraz klubu Mieszkańcy Częstochowy. Głosowanie nad budżetem i proponowanymi poprawkami zaplanowano na 22 grudnia. Na stronie fanów Rakowa możemy przeczytać o umiarkowanym entuzjazmie: „Czwartkowa sesja napawa optymizmem, ale jupitery jeszcze nie stoją i działaniom włodarzy miasta będziemy się cały czas przyglądać”.

Kibice zrobili już naprawdę dużo

Stadion Rakowa wymaga pilnych inwestycji, by spełniać najniższe standardy I Ligi. Ale fani „Czerwono-Niebieskich” zrobili już bardzo wiele, by pomóc klubowi w innej kwestii. Chodzi o centrum treningowe, które przez trzy lata z rzędu było najmocniej wspieraną pozycją w ramach Budżetu Obywatelskiego.

W edycji 2015 fani „wygłosowali” na rzecz bazy treningowej 295 tys. zł, na 2016 udało się skierować do realizacji prace na aż 1,56 mln zł (zadaszone boisko), a w 2017 roku powstanie wielofunkcyjny budynek z zapleczem wart 800 tys. zł.

stadion Rakowa

Reklama