Chorzów: Kto chętny na hotel Śląskiego?

źródło: PAP / własne; autor: michał

Chorzów: Kto chętny na hotel Śląskiego? Wbudowany we wschodnią trybunę hotel na Stadionie Śląskim jest „do wzięcia”. Operator szuka dzierżawcy dla 3,5 tys. metrów kwadratowych.

Reklama

Spółka Stadion Śląski tuż przed Świętami ogłosiła przetarg na dzierżawę budynku hotelowego, który powstał w ramach trybuny wschodniej "Kotła Czarownic". Operator chce podpisać z najemcą umowę na 15 lat. Gospodarz hotelu dostanie też na trzy lata wyłączność na usługi gastronomiczne i catering w strefie VIP oraz konferencyjnej.

Do zagospodarowania jest w sumie 3555 m2 powierzchni rozłożonej na czterech kondygnacjach. Podobnie jak dotąd, hotel ma uzyskać standard trzech gwiazdek, a więc mniej niż sugerowane przez firmę doradczą cztery gwiazdki, które miałyby podnieść jego atrakcyjność.

Stadion Śląski© A. Zając, Stadion Śląski

Zwycięzca przetargu będzie musiał m.in. przygotować minimum 20 łóżek o długości 210 cm z myślą o roślejszych sportowcach. Wnętrza mają być eleganckie, nowoczesne, łączyć minimalizm z awangardowym charakterem. W przetargu najważniejsze kryterium to kwota czynszu (75%), a wysokość nakładów poniesionych na hotel to 25%.

Zainteresowane podmioty muszą wykazać m.in. że były w stanie przyjąć nie mniej niż 150 gości jednocześnie w dotychczasowych projektach tego typu. Na ich oferty operator największego śląskiego stadionu czeka do 20 stycznia 2017.

Przypomnijmy, że Stadion Śląski ma zostać ponownie otwarty dla publiczności nie później niż 1 września 2017 roku, aż 8 lat od zamknięcia na czas przebudowy. Całkowity koszt prac zrealizowanych w tym czasie jest szacowany na 650 mln zł.

Reklama