Anglia: Stadion w York stracił wykonawcę

źródło: MinsterFM.com / YorkPress.co.uk; autor: michał

Anglia: Stadion w York stracił wykonawcę Główny wykonawca wybrany dla York Community Stadium wycofał się z inwestycji. Powodem są przedłużające się procedury, wskutek których budowy nie udało się rozpocząć do dziś.

Reklama

Firma ISG poinformowała dziś, że rezygnuje z udziału w projekcie York Community Stadium. Budowa areny do futbolu i rugby miała ruszyć w tym roku, ale nie udało się rozpocząć inwestycji. Powodem są przedłużające się procedury, z których najnowsza to skierowanie do ponownej analizy wszystkich wydanych w sprawie stadionu decyzji.

Nie ma więc złudzeń, że mieszczący 8 tys. widzów stadion powstanie przed 2019 rokiem, choć planowano otwarcie w 2018. Odejście głównego wykonawcy może jednak poważnie zaszkodzić realizacji, ponieważ właśnie ISG uczestniczyło w przygotowaniu ostatecznej dokumentacji dla stadionu.

Wyceniany na 44,2 mln funtów projekt jest w zawieszeniu od 2012 roku. W planie jest nie tylko nowy dom dla sportowców i kibiców York City oraz York City Knights. To także kryta pływalnia i duże centrum handlowe.

York Community Stadium

York Community Stadium

Reklama